• KOMPLETNÍ ŘEŠENÍ ODJEHLOVÁNÍ, ZAOBLOVÁNÍ HRAN A BROUŠENÍ KOVOVÝCH POVRCHŮ ZA MOKRA.

  Inovativní konstrukce odjehlovacích strojů pro efektivní výrobu.

  Topmetal je navržen tak, aby vyhovoval všem požadavkům na odstraňování otřepů a broušení povrchu, včetně opracování tvrdých okují u těžkých obrobků.

  Mokré zpracování je ideální pro zákazníky vyžadující velmi kvalitní povrchy, jako je příprava povrchů pro jemné mechanické leštění, chromování a jiné galvanizační procesy.

  STANICE BRUSNÝCH VÁLCŮ Brusné válce Topmetal jsou k dispozici o průměru 250 mm nebo 320 mm. Díky větší kontaktní ploše se zpracovávaným obrobkem a větší schopností absorbovat jakékoliv vady opotřebeného brusného pásu, je toto uspořádání vhodné pro broušení povrchů zvláště vysoké kvality. Kontaktní brusné válce buď ocelové, nebo s gumovým povlakem odolným proti olejům a vysokým teplotám jsou opatřeny speciálním šroubovicovým drážkováním, optimalizovaným pro zajištění správného chlazení tak, aby se zlepšilo odstraňování zbytků po broušení.
  PLANETÁRNÍ STANICE Inovativní planetová jednotka je navržena tak, aby splňovala nejnáročnější požadavky při odstraňování otřepů a zaoblení okrajů. Je vybaven speciálními kartáči tak, aby umožňovala broušení speciálních vzorů kovových povrchů. Pohyby planetární stanice (rotace samotných kartáčů, rotace disků s kartáči a stranové pohyby celé hlavy) jsou řízeny samostatnými motory, které jsou vybaveny inventory, proto můžete zvolit nejvhodnější kombinaci rychlostí v závislosti na konkrétním typu požadované operace. Rychloupínací systém pro kartáčové disky, který je dlouhodobě vyzkoušen a testován na CNC obráběcích centrech SCM, umožňuje rychlou výměnu kartáčů a zároveň zajišťuje maximální spolehlivost a bezpečnost upínacího mechanism. Pohony Všechny pohony jsou zajištěny pomocí mechanických převodových stupňů bez použití řemenů tak, aby byla zajištěna maximální účinnost a spolehlivost i v případě odjehlování velkých a tvrdých otřepů.

  ČISTÍCÍ A VYSOUŠECÍ STANICE Topmetal je vybaven výstupní jednotkou pro čištění a předsušení obrobků. Zařízení tvoří sada trysek pro čištění broušených dílů s použitím emulze, dvojice pogumovaných, protilehlých motorizovaných válečků a systému trysek zásobovaných vzduchem z ventilátoru umístěného na horní straně stroje. Pro zvlášť výkonné vysušení může být vzduch proudící z ventilátoru do trysek elektricky předehříván (opt).

  OVLÁDACÍ TERMINÁL HYDRA Všechny pracovní stanice a operace jsou řízeny výkonnými terminály “Hydra V-Pad” a “Hydra PC” s dotykovou obrazovkou. Uživatelské rozhraní speciálně navržené specializovanými softwarovými inženýry DMC zajišťuje, že použití odjehlovacích strojů je velmi snadné a intuitivní. I méně zkušený operátor je schopen snadno dosáhnout výborných výsledků při odstraňování okují a zaoblování hran. Velké množství odjehlovacích a brousicích programů umožňuje operátorovi velmi rychle seřídit stroj při změně výroby. Topmetal lze dodat s ovládacím panelem umístěným na stroji což snižuje celkové rozměry stroje, nebo jako samostatnou skříní, jenž usnadňuje umístnění stroje do lineárních procesů s automatizovaným pohybem obrobku.

  RECYKLACE CHLADÍCÍ KAPALINY A FILTRAČNÍ SYSTÉM Pro zajištění separace kovových částic a recyklace chladicí kapaliny společnost Topmetal používá tkaný / netkaný filtr s automatickým odvíjecím systémem. Pro stroje určené k intenzivnějšímu použití jsou k dispozici alternativní typy filtrů. Topmetal je také vybaven bezpečnostním kazetovým filtrem, který zabraňuje náhodnému uvedení odpadu do oběhu, což by mohlo poškodit hrany obrobků a narušit účinnost trysek. Dva tlakoměry, vstupní a výstupní účinně sledují stavu kazety bezpečnostního filtru.

  DETAILY, KTERÉ ROZHODUJÍ Přesné seřízení pracovních stanic je zajištěno lineárními krokovými motory řízenými PLC řídicí jednotkou stroje prostřednictvím CAN BUS. Toto je nejlepší řešení, které zajistí rychlé a spolehlivé seřízení všech pracovních stranic kdykoliv je třeba. Systém elektronického centrování brusného pásu je řízen velmi spolehlivou a přesnou fotobuňkou. Ventilátor zajišťuje pravidelným ofukem vzduchu čistotu fotobuňky a tak i spolehlivé vycentrování brusného pásu. Chladící kapalina je stříkána ze speciálních trysek umístěných na vstupech a výstupech jednotlivých pracovních stanic. Systém je optimalizován tak, aby zajistil řádné čištění a ochlazení broušených ploch. To znamená lepší kvalitu povrchu a dlouhou životnost brusných pásů.

  DETAILY, KTERÉ ROZHODUJÍ Nádrž z nerezavějící oceli umístěná pod pracovním stolem, shromažďuje použitou chladicí kapalinu a přivádí ji k filtrační stanici. Speciální konstrukce nádrže zabraňuje ztrátám kapaliny, které mohou ovlivnit správnou funkci stroje  Vzduchová filtrační jednotka, umístěná na horní straně stroje, odděluje kovové částice prachu od olejové mlhy vyrobené během zpracovatelského cyklu a umožňuje recyklaci chladicí kapaliny. Toto zařízení je životně důležité pro zajištění vhodných zdravotních a bezpečnostních podmínek v průmyslové výrobě. Všechny elektronické a pneumatické komponenty přístroje Topmetal jsou umístěny velmi racionálně, aby zajistily maximální snadnost přístupu servisu a zároveň zabránily jakékoli možnosti kontaktu s chladicí kapalinou.

  DMC HI-TECH VÝZKUMNÁ LABORATOŘ DMC je součástí přední průmyslové skupiny SCM v Itálii a poskytuje přístup k exkluzivním službám, které nabízí v centru výzkumu a vývoje. Vysoce specializovaní odborníci jsou vybaveni sofistikovanými nástroji pro analýzu materiálů, které mají být opracovány. Velký počet testovacích strojů umožňuje provádět jakýkoli typ testu odstraňování otřepů nebo broušení. Zákazníkům poskytujeme velmi rychlé informace o tom, jak nejlépe vyřešit problémy se zpracováním problematických dílů.